Úvod \

doplnky stravy \ Vitamíny a minerály

Vitamíny a minerály

Vitamíny a minerály napomáhajú správnej funkcii a posilnenie organizmu. Napriek tomu si ich telo nie je schopné samo vytvárať a je potrebné ich získavať prostredníctvom zdravej a vyváženej stravy či pomocou najrôznejších potravinových doplnkov. Nedostatok vitamínov či minerálov môže viesť k rôznym ochoreniam. Škodlivý však môže byť aj nadbytok vitamínov, tzv. Hypervitaminóza. Preto je dôležité dbať na optimálny príjem vitamínov, čo zaručí práve potravinové doplnky, ktoré obsahujú odporúčanú dennú dávku.

Ľudské telo obsahuje rad prvkov, ktoré nedodávajú organizmu energiu, ale sú potrebné na jeho výstavbu. Uložené sú prevažne v kostre, ale aj v iných orgánoch. Podobne ako iné zložky tela podliehajú ustavičné látkovej premene a odchádzajú z tela. Preto sa musí do organizmu dopĺňať v potrave. Hoci sú v potravinách prirodzene obsiahnuté vitamíny a minerály, ani tá najzdravšie a najpestrejšia strava ich vždy neobsahuje dostatok. Dnes už takmer každý vie, akú dôležitú úlohu zohrávajú vitamíny v ľudskej existencii. Podstatne menej ľudí si však uvedomuje, že blahodarné účinky vitamínov sa nemôžu uplatniť bez minerálnych látok. Ak nie sú prítomné minerálne látky, vitamíny nie sú schopné funkcie, organizmus ich nedokáže vstrebať a zabudovať.

Číst dále

Triediť podľa:

Celkom položiek: 2

Topvet - Aquamin - biológ. aktívny vápnik

Biologicky aktívne VÁPNIK Aquamin 60tbl doplnok stravy Aquamin je multiminerálny zložka pochádzajúca zo zvápenatených morských rias. Táto červená riasa sa získava v čistých vodách severného Atlantiku. Aquamin obsahuje vysoký podiel vápnika, horčíka, selénu, zinku a ďalších 70...

Aquamin - biológ. aktívny vápnik - 60 tbl

5,38 EUR

Skladom: 1 ks

Kat. číslo: TOV60292

Topvet - Železo - vitamínový komplex

Biologicky aktivní ŽELEZO vitamínový komplex Zdroj železa a dalších vitamínů (vitamín B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12 a C)Tento vitamínový komplex slouží k doplnění železa a dalších důležitých vitamínů. Železo přispívá ke snížení únavy a vyčerpání. Vitamín C zvyšuje vstřebávání...

Železo - vitamínový komplex - 60 tbl

5,38 EUR

Skladom: 3 ks

Kat. číslo: TOV60293

Celkom položiek: 2

Prevádzkovateľ

Brydex s.r.o.

IČ: 08697876

info@epps.cz

Kontakty

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.