Úvod \

Športová výživa \ Gainery a sacharidy

Gainery a sacharidy

Sacharidy sú najdôležitejším zdrojom výživy po tréningu, kedy svaly, ktoré počas cvičenia zdecimuje tvrdými sériami, potrebujem okamžite doplniť zásoby glykogénu vo svaloch. Pre rast svalov a ich objem sú sacharidy, najmä po tréningu, úplne nevyhnutné. Tie môžete telu v dostatočnom množstve dopriať v podobe gainerov. Tieto sacharidové prípravky sú určené najmä ľuďom, ktorí chcú nabrať svalovú hmotu. Pravidelné užívanie gainerov vás zbaví únavy a vyčerpania po náročnom tréningu. Sacharidové nápoje dodajú poriadnu porciu energie tiež každému, kto prechádza fyzicky alebo psychicky náročným obdobím. Sacharido-proteinovékoncentráty typu Gainer slúži na dosiahnutie správnej telesnej váhy ako u všetkých športovcov, tak u bežnej populácie.

Gainery vďaka svojim vyváženým nutričným hodnotám dočasne nahrádzajú jedno jedlo denne. Sacharidy a uhľohydráty slúži športovcom vďaka zvýšeniu energetického zisku k vyšším výkonom a získanie sily, ktorá je nevyhnutná pre nárast svalovej hmoty. Gainery sú použité aj v objemovom tréningu pri zvyšovaní telesnej váhy, svalovej hmoty a sily. Výber gaineru a množstvo prispôsobíme v závislosti na telesnej váhe a požadovaným prírastkom aktívnej svalovej hmoty. Po ukončení tréningu sú gainery vhodné pre doplnenie glykogénových zásob a tým zníženie únavy a urýchlenie regenerácie.

Číst dále

Triediť podľa:

Celkom položiek: 0

Celkom položiek: 0

Prevádzkovateľ

Brydex s.r.o.

IČ: 08697876

info@epps.cz

Kontakty

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.